Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Po konsultacjach koncepcji Rewitalizacji Rynku w Lesznie 

W poniedziałek 9 maja br. o godz. 17.00 w leszczyńskim Ratuszu odbyły się konsultacje społeczne koncepcji zagospodarowania i przebudowy płyty Rynku wraz z renowacją Ratusza.  Było to otwarte spotkanie dla wszystkich mieszkańców Aglomeracji Leszczyńskiej. 

Prezentacja  przygotowana  przez Panie Architektki wnikliwie została przedstawiona zgromadzonym mieszkańcom.

Koncepcja zawiera propozycję nowej kolorystyki elewacji budynku Ratusza,  tj. różne odcienie bieli z kontrastującą czarną tarczą  zegara. Na placu pojawią s ię drzewa  o regularnej, kulistej koronie, które naturalnie przyjmują taki kształt
i wzrastają na wysokość nie więcej niż 5 metrów. Płyta rynku powstanie z płyt oraz kostki granitowej nowej, ale również z tej obecnej. Płyta będzie na jednym poziomie, a chodniki od placu będzie odróżniać wielkość i kolor kostki.  
W przygotowywanej koncepcji zaproponowano by płyta rynku była m.in. z kostki granitowej położonej równo na całym placu.

Na spotkaniu obecni mieszkańcy pytali również o miejskie toalety, który zostaną przeniesiony w inne miejsce na rynku bądź dostosowane do osób niepełnosprawnych poprzez zainstalowanie windy. 

Spotkanie konsultacyjne jest jednym z działań w ramach projektu „Partnerstwo Obszaru Funkcjonalnego dla wzmocnienia rozwoju i spójności społeczno-gospodarczej Aglomeracji Leszczyńskiej”  finansowanego ze środków funduszy EOG 2009-2014, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.
 

Partnerzy

 

 

 

Linki do funduszy EOG - kliknij baner poniżej